Psychoterapia

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zrealizowałam całościowe czteroletnie szkolenie w akredytowanym ośrodku psychoterapii na Uniwersytecie SWPS, a także odbyłam wiele szkoleń z zakresu psychoterapii. Terapię prowadzę w podejściu poznawczo-behawioralnym , wykorzystując elementy terapii schematów, a także terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT). Pracuję z dziećmi, młodzieżą i rodzinami.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna jest skuteczną formą leczenia wielu zaburzeń psychicznych, głownie depresji, zaburzeń afektywnych (nastroju) i zaburzeń lękowych, jest także stosowana w leczeniu zaburzeń stresu pourazowego (PTSD) zaburzeń osobowości, a także schizofrenii. Podejście poznawczo-behawioralne jest jednym z najlepiej zbadanych i najskuteczniejszych podejść terapeutycznych w historii psychoterapii, a jej skuteczność poparta jest licznymi badaniami naukowymi.

Zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej pozwala to na powrót do zdrowia i ograniczenie kosztów spowodowanych chorobą. (NICE - National Institute of Health and Clinical Excellence w Wielkiej Brytanii). Terapia poznawczo-behawioralna jest nastawiona na rozwiązywanie bieżących, konkretnych trudności i problemów, krótkoterminowa – obejmuje od kilkunastu do kilkudziesięciu sesji, na ogół jeden raz w tygodniu, (zdarzają się terapie dłużej trwające, jeżeli dotyczą problemów złożonych i utrwalonych) i wreszcie oparta na współpracy – terapeuta i klient wspólnie wypracowują optymalny przebieg procesu terapeutycznego. Celem terapii jest doprowadzenie pacjenta do momentu, gdy jest on w stanie „zrobić to sam” i wypracować własne metody radzenia sobie z danym problemem.